Kalkulačka PZP na zistenie tej najlepšej ponuky

S kalkulačkou cez internet zistite cenuPoistná kalkulačka je internetový nástroj, ktorý slúži na výpočet ceny povinného zmluvného poistenia za vaše vozidlo. Najčastejšie vyhľadávaným je práve cenník za zákonné poistenie auta. Ak ho hľadáte na nesprávnych miestach prípadne nesprávnym spôsobom, môžete prísť o mnoho času ako aj peňazí. Na každý typ vašej úspory je vám k dispozícii práve kalkulačka PZP, ktorú nájdete aj na stránke http://www.uzavripzp.sk/pzp-kalkulacka-vypocet/. Veľkou výhodou tohto internetového nástroja je, že nie je aplikovateľný len na auto, ale aj na iné druhy vozidiel, akými sú napríklad motocykel, prívesný vozík či dodávka do 3,5 tony.

Výpočet ceny PZP môžete uskutočniť viacerými spôsobmi. Môžete si ho urobiť osobne, rôzne ponuky zisťovať telefonicky alebo pomocou internetu. Ak však chcete na poistke ušetriť čo najviac, najlepšie je urobiť si porovnanie ponúk, ktoré vám poistná kalkulačka online vygeneruje hromadne, teda vám zobrazí hneď viacero ponúk, a to vypísaním len jedného jediného formulára. Poďme si jednotlivé výhody predstaviť konkrétnejšie.

Online výpočet ušetrí čas!

Výpočet ceny s PZP kalkulačkou môže značne ušetriť vás čas. Ako sme vyššie zmienili, tento internetový nástroj funguje tak, že vypíšete jeden formulár, ktorý ak odošlete, tak do niekoľkých sekúnd vám systém vygeneruje výpočet ceny poistky za auto či za iný dopravný prostriedok. Ak by ste si takýto prieskum chceli urobiť osobne alebo telefonicky, museli by ste obvolať a obchodiť každú a jednu poisťovaciu spoločnosť zvlášť. Jedno stretnutie by mohlo vyjsť na 15-30 minút.

Podľa toho, koľko sprostredkovateľov by ste chceli kontaktovať, vám len zisťovanie ceny za poistku môže trvať 8-9 hodín. Do tohto časového údaju sme nezarátali fakt, že sa do jednotlivých spoločností musíte presúvať či už pešky alebo nejakým dopravným prostriedkom. Možno sa vo vašom meste nenachádza ani jedna pobočka prípadne len veľmi málo z nich, takže ste nepriamo nútený presunúť sa na iné miesto.

Na všetky tieto stresy s cestovaním a presunom môžete zabudnúť, ak sa rozhodnete vykonať výpočet ceny PZP s kalkulačkou online cez uzavripzp.sk, ktorá vám zobrazí do niekoľkých sekúnd hneď viacero výsledkov. Ak by ste si chceli výpočet poistky na auto alebo na iný dopravný prostriedok uskutočniť na stránkach konkrétnych poskytovateľov, opäť by ste zbytočne strácali čas.

Výpočtom šetrite nie len čas, ale aj peniazeTaktiež ušetrí aj peniaze!

Výpočet ceny s PZP kalkulačkou môže značne ušetriť vaše peniaze. Ako? Z vyššie zmienenej výhody si pripomeňme, že do jednotlivých pobočiek musíte aj cestovať, čiže už len to vás môže vyjsť na niekoľko eur. Ak by ste sa prieskum ceny poistky rozhodli urobiť telefonicky, telefonát bude taktiež spoplatnený. Výrazne šetrná metóda na výpočet ceny PZP je kalkulačka online, za ktorú neplatíte vôbec nič a ktorá vám je dostupná aj na stránke uzavripzp.sk, na ktorú sa dostanete aj po kliknutí na odkaz označený vyššie.

Nakoľko vám tento nástroj na danej stránke zobrazí viacero poisťovacích ponúk pre vaše vozidlo, môžete si všimnúť, že ceny sa môžu líšiť až v stovkách eur, čo skutočne nie je zanedbateľné číslo. Nie každý z nás si môže za povinné zmluvné poistenie dovoliť zaplatiť už len o 50 eur a kde to ešte 200? Preto je poistná kalkulačka veľmi užitočným nástrojom, ktorá vám nebude nič zatajovať, ale zobrazí vám skutočne všetky výhodné ponuky, v rámci ktorých bude jedna určite tá najlacnejšia prípadne najlepšia.

Čo zadať do formulára?

V predchádzajúcich odsekov sme zmieňovali jeden formulár, ktorý je potrebné na výpočet ceny PZP s kalkulačkou vypísať. Môžete ho rozdeliť na dve časti, pretože to, čo je dôležité, nie sú len údaje o poisťovanom vozidle, ale aj údaje o samotnom majiteľovi daného vozidla. V prvom rade si však musíte zvoliť, na aké vozidlo chcete uskutočniť výpočet ceny PZP. Na výber máte osobný automobil do 3,5 tony, dodávku do 3,5 tony, prípojné vozidlo do 3,5 tony či motocykel. Ďalej nasleduje vypísanie konkrétnejších vecí.

Ak neviete spamäti údaje o poisťovanom vozidle, nachystajte si technický preukaz, v ktorom by malo byť obsiahnuté všetko, čo formulár požaduje. Ide napríklad o model a továrenskú značku vozidla, o najväčšiu prípustnú hmotnosť, o prevádzkovú hmotnosť, o výkon a objem motora, o typ paliva, o rok výroby atď. Rovnako je potrebné zadať aj údaj o približnom počte kilometrov najazdených za jeden rok.

K vygenerovaniu ceny PZP nutné zadať aj niektoré údaje o majiteľovi vozidla, akými sú napríklad číslo vodičského preukazu, ako aj dátum jeho vzniku a dátum narodenia majiteľa, či niekedy táto osoba spôsobila nehodovú udalosť, ak áno, kedy to bolo, ale aj to, koľko času už odvtedy uplynulo. Rovnako treba napísať aj okres, kde majiteľ býva.

Výpočet ceny PZP kalkulačkou môžu ovplyvniť aj iné údaje. Napríklad to, či platíte na vozidlo iné poistenie, či máte deti do 15 rokov, či vlastníte účet v OTP banke, na aké obdobie chcete poistku uzatvoriť (rok, polrok, štvrťrok) alebo aj to, kde je vaše vozidlo poistené v súčasnosti.

Čo potom?

Po vypísaní a odoslaní všetkých údajov, vám budú výsledky vygenerované do niekoľkých sekúnd. Ak sa vám nejaká ponuka zapáčila, jednoducho si na ňu kliknite, dopíšte niektoré údaje a o pár minút vám bude v maily svietiť pošta s prílohami. Tie budú obsahovať návrh zmluvy, podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie, ale aj dočasnú bielu kartu, ktorú si musíte okamžite vytlačiť a nosiť pri sebe pri každej manipulácii vozidla, ináč vám hrozia pokuty. Poistné je potrebné zaplatiť do 30 dní, čo je zároveň aj doba platnosti dočasnej bielej karty. Po zaplatení vám bude na vašu domácu adresu odoslaná originál biela a zelená karta, ktoré je nutné taktiež nosiť pri sebe resp. vo vozidle.

Poistná kalkulačka je veľmi užitočný nástroj, ktorý nepredstavuje žiadne nevýhody a ktorý vám pomôže ušetriť peniaze, ale aj čas. Pre viac informácií o výpočte ceny týmto nástrojom si môžete prečítať predošlý článok na tejto stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *