Nebankové pôžičky, ktorých sa netreba báť

Nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky za veľmi výhodných podmienokPatríte k tej skupine ľudí, ktorá sa v pôžičkách prikláňa radšej k bankovým spoločnostiam, pretože nebankové majú nie veľmi dobrú reputáciu a sú spojené s úžerníkmi a zdieračmi? Dajte konečne bodku za túto éru predsudkov a osočovania. Tieto spoločnosti už dávno nie sú také nebezpečné a zderské, ako to bolo predtým. Na druhej strane nie je vylúčené, že v pôžičkovom trhu môžete natrafiť aj na nie veľmi serióznych nebankových poskytovateľov. V tomto článku sa však venujeme hlavne dôveryhodným spoločnostiam. Ako teda zistiť, komu veriť a komu sa radšej vyhýbať? Už naše prastaré matere hovorievali: dôveruj, ale preveruj a tak to je aj v pôžičkovom biznise. Ak chcete zistiť, či je daná spoločnosť seriózna, stačí, ak si ju jednoducho vyhľadáte na zozname licencovaných spoločností na internetovej stránke Národnej banky Slovenska. Potom už môžete jednoducho vyvodiť, či je spoločnosť seriózna (ak sa nachádza na zozname licencovaných spoločností) alebo jej radšej netreba dôverovať (v prípade, že sa v tomto zozname nenachádza).

Dôveryhodné spoločnosti

To, ako spoznať dôveryhodné nebankové spoločnosti, sme si priblížili vyššie. Teraz sa však povenujme konkrétnym serióznym nebankovým spoločnostiam. Aby ste nemuseli hľadať v zozname licencovaných spoločností po jednom, navrhujeme vám stránku, ktorá zaručene spolupracuje s dôveryhodnými spoločnosťami. Okrem toho, nebankové pôžičky vám ponúkajú mnoho produktov. Môžete si požičať sumy už od 20 eur a vyšplhať sa tieto čísla môžu až do 100 000 eur! A to všetko so serióznymi spoločnosťami a v niektorých prípadoch s oveľa výhodnejšími podmienkami na jej získanie. Pozrime sa teraz na to, o aké výhodné pôžičky máte možnosť požiadať. Dajte si pozor na základné pravidlá týchto pôžičiek.

Pôžičky, aké v bankách nenájdete!

Nasledujúce pôžičky, o ktorých sa zmienime sú dostupné jedine v nebankových spoločnostiach. Zbytočne by ste vchádzali do pobočiek bánk a hľadali by ste pôžičky s rovnakými podmienkami. Tieto spoločnosti otvárajú možnosti aj pre tých menej zvýhodnených občanov. O aké produkty ide?

Bez registra

Bez registra sú dostupné jedine v nebankových spoločnostiach. Čo je to vlastne ten register? Pôžičky bez registra sú vyhľadávané tými potenciálnymi žiadateľmi, ktorí už niekedy mali pôžičku, ale nesplácali ju včas, poprípade vôbec. Tento fakt zapríčinil, že sa dostali na čiernu listinu tzv. registra. Tento register slúži na to, aby sa mali pred tými žiadateľmi na pozore všetky spoločnosti, ktoré nechcú riskovať. Bankové spoločnosti nazerajú do registra na 100%. Bez registra sú aktuálne u mnohých sprostredkovateľov. Napr. Ferratum, Pôžičkomat, Xs pôžička…

Bez dokladovania príjmu

Bez dokladovania príjmu sú opäť pôžičky, ktoré sprostredkúvajú jedine nebankové spoločnosti. V banke by ste asi ťažko išli hľadať pôžičku a dúfali by ste, že sa to zaobíde bez dokladovania príjmu. Nebankové spoločnosti však ponúkajú pôžičky bez dokladovania príjmu už aj pri vyšších čiastkach.

Pre nezamestnaných

Ste nezamestnaný? Tak viete, že by ste márne išli prosiť o peniaze do banky. Jedine nebankové pôžička pre nezamestnaných poskytne veľmi zaujímavé čiastky nielen nezamestnaným, ale aj ženám na materskej, dôchodcom, študentom, živnostníkom… Pôžička pre nezamestnaných má len jedno dôležité kritérium, a tým je, aby ste vedeli, že požičanú sumu budete môcť splatiť do vopred daného termínu.

Rôzne typy

Možno si zo začiatku myslíte, že nebankové pôžičky v sebe budú skrývať nejaké obmedzenia. Nie je to tak. Ponúkajú Vám rôzne sumy, s rôznymi dobami splatnosti a s inými rôznymi špeciálnymi ponukami. Toto sú 3 hlavné produkty týchto spoločností.

Chcete mať peniaze do 24 hodín na účte? Pôžička od nebankovky to umožňujeIhneď – do 24 hodín

Nebanková pôžička ihneď je typ pôžičky, ktorá vám vie byť doručená už do 10 minút od schválenia pôžičky. Tento typ zaraďujeme medzi nebankové pôžičky do 24 hodín, pretože to je maximálna doba doručenia. Doba doručenia závisí aj od toho, akým spôsobom si chcete uplatniť vyplatenie peňazí: na účet, na ruku alebo šekom. Najrýchlejšie metóda je na účet, a je pri nej možné obdržať peniaze do 10 minút. Pri ostatných metódach môže doručovanie trvať aj 4 dni. Je dostupná pre každého plnoletého žiadateľa – či je zamestnaný alebo nezamestnaný, na dôchodku alebo študent, prípadne na materskej. Do 24 hodín vám dokážu sprostredkovať až 500 eur! Jednotlivé doby splatnosti sa líšia podľa toho, od koho sa rozhodnete o nebankovú pôžičku ihneď požiadať. Spomedzi serióznych poskytovateľov máte k dispozícii Ferratum a Pôžičkomat, s ktorými si môžete požičať až do 350 eur, a ak ste prvožiadateľ, môžete sa do sumy 150 eur úplne vyhnúť úroku. Doba splatnosti sa pohybuje s Ferratum od 7 do 31 dní a s Pôžičmatom od 5 do 15 dní. Ďalšou serióznou spoločnosťou, ktorá vám však ponúkne vyššiu čiastku – do 500, je XS pôžička. Splácať ju je možné 3 mesiace.

Rýchle

Rýchle nebankové pôžičky sú už striktnejšie, to znamená, že napríklad nie sú poskytované nezamestnaným, poskytovateľ môže od vás požadovať dokladovania príjmu, prípadne môžu jednotlivé spoločnosti nazerať do registra dlžníkov. Rýchle pôžičky však majú prísnejšie podmienky práve preto, lebo vám dokážu pomerne rýchlo, do približne jedného týždňa poskytnúť až do 6 000 eur, pričom túto sumu môžete splácať až 84 mesiacov. Táto ponuka tvorí vysokú konkurenciu bankovým spoločnostiam, práve vďaka dĺžke doby splatnosti. Majú úrok okolo 20-25%.

Klasické

Klasická alebo veľká nebanková pôžička je produktom, o ktorom veľa ľudí nevie, pretože si myslia, že nebankové spoločnosti poskytujú len relatívne menšie sumy. Klasická sa však môže vyšplhať až na 100 000 eur, pričom ju splácať môžete až 30 rokov. Okrem toho vám tieto pôžičky poskytujú vysoké sumy s veľmi výhodným úrokom, ktorý môže podliezť aj 10%, čo je porovnateľné s bankovými spoločnosťami. Pri klasických pôžičkách však musíte počítať s náročnejšími kritériami, niekedy treba dokladovať príjem, pravdepodobne budú všetci sprostredkovatelia nazerať do registra, v niektorých prípadoch bude potrebné založiť nehnuteľnosť, prípadne doložiť posudok znalca o založenej nehnuteľnosti.

Vyberte si taký spôsob získania pôžičky, ktorý je pre Vás najvýhodnejšíSpôsoby jej požiadania

O takéto pôžičky môžete požiadať štyrmi hlavnými spôsobmi: cez internet, cez telefón, cez sms alebo osobne.

Pôžičky online patria k najrýchlejšiemu spôsobu vypísania žiadosti, vyhodnotenia žiadosti, ako aj jej celkové spracovanie. Zachováva vašu anonymitu, nemusíte nikam chodiť, nikam sa chystať ani sa nijako špeciálne pripravovať. Vhodné aj pred výplatou.

Nebanková sms pôžička patrí k pôžičkám získateľným cez mobilný telefón. Nevýhodou sú vysoké poplatky za sprostredkovanie, ktoré dosahujú jednorazovo až 100 eur. Avšak sú dostupné hocikde a bez internetu. Na vybavenie však treba čakať aj 4 dni.

Telefonická pôžička patrí k rýchlym žiadostiam. Zistíte si telefónne číslo poskytovateľa a priamo s jeho pracovníkmi požiadate o financie a dohodnete sa na jednotlivých podmienkach.

Návšteva v pobočke nepatrí k častým spôsobom žiadosti o tieto pôžičky, pretože len veľmi málo takýchto spoločností má kamennú pobočku. Ak ju však majú, bez problémov môžete využiť aj tento spôsob žiadosti.

Dúfajme, že sme vám poskytli o nebankových pôžičkách dostatok informácií na to, aby ste vedeli, ktorá z nich je pre vás tá najvhodnejšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.