Rýchle pôžičky vám ponúkajú viacero možností…

Rýchle vybavenie pôžičky je často dôvod, prečo sú online pôžičky také obľúbenéZabudli ste na narodeniny svojich blízkych? Alebo sa vám náhle pokazilo auto? Potrebujete súrne odcestovať? Tieto nečakané udalosti sú veľmi časté, ale samozrejme, mohlo sa vám pritrafiť aj niečo úplné iné, čo si žiada rýchle, ak nie okamžité riešenie situácie. Samozrejme, toto riešenie nie je nijakého iného než finančného charakteru. Ak už nechcete prosiť o peniaze svojich známych, príbuzných, prípadne neznámych, ktorí ponúkajú rôzne pôžičky s vysokými úrokmi, tak sa obráťte na nebankové rýchle pôžičky s výhodným úrokom. Takáto pôžička je poskytovaná aj bankovými spoločnosťami, ale môžete očakávať, že bankové rýchle úvery budú mať komplikovanejšie podmienky na získanie pôžičky, než nebankové spoločnosti. Pôžičky rýchle od oboch poskytovateľov môžete nájsť na webe, ku ktorému sa dostanete po kliknutí na vyznačený odkaz.

Rýchle pôžičky sú všeobecne také, ktoré by vám mali byť doručené veľmi rýchlo. Vo všeobecnosti ide o dobu 1 až 2 týždňov, ale až po schválení žiadosti. Tento proces môže trvať tiež niekoľko dní. Pozrime sa bližšie na poskytovateľov takýchto finančných produktov a ich jednotlivé podmienky.

Bankové

Bankové rýchle pôžičky sú také, ktoré vám poskytnú niekoľko stoviek eur. Ak hľadáte úvery bez dokladovania príjmu alebo rýchle pôžičky bez registra, tak sa rozhodne neobracajte na bankové spoločnosti. Tie budú od vás totiž požadovať dokladovania príjmu, ako aj budú nazerať do registra dlžníkov. Väčšinou je o nich možné požiadať na osobnom stretnutí v pobočke banky, telefonicky alebo cez internet.

Nebankové

Nebankové pôžičky sú otvorenejšie viacerým žiadateľom. Ak by ste ich chceli bez dokladovania príjmu alebo bez registra, s veľkou pravdepodobnosťou ich u nebankových spoločností nájdete. Nebankové rýchle pôžičky vám ponúkajú dva produkty: pôžičku ihneď a obyčajnú pôžičku. O nebankové úvery môžete požiadať rôznymi spôsobmi: cez internet, cez sms alebo telefonicky. Ak má niektorá spoločnosť pobočku, môžete požiadať aj priamo v nej.

  1. pôžička ihneď

Pôžička ihneď je v súčasnosti najrýchlejšia pôžička na trhu. Pretože peniaze vám neposkytne do 1 týždňa, ale do niekoľkých hodín, ba dokonca minút. Čo to znamená v praxi? Že najrýchlejšia pôžička môže byť na vašom účte už do 10 minút od schválenia vašej žiadosti. Toto požičanie si ihneď vám dokáže takouto rýchlosťou sprostredkovať až 500 eur, ktoré splácate 3 mesiace. Túto ponuku vám umožní XS pôžička. Ak by vám stačila suma do 350 eur s dobou splatnosti do 31 dní, požiadajte o ňu spoločnosti Ferratum alebo Pôžičkomat. Tie vám dokonca pri vašej prvej schválenej pôžičke ihneď u nich, úplne odpustia úrok! To znamená, že namiesto približných 23% úrokovej sadzby zaplatíte 0% – teda splatíte len toľko, koľko ste si požičali. Je vhodná pre nezamestnaných, pre dôchodcov, študentov, ženy na materskej, pred výplatou a pre každého, kto peniaze potrebuje bleskurýchle.

  1. rýchla pôžička

Rýchla pôžička vám dokáže poskytnúť až 6 000 eur, pričom si dobu splatnosti u niektorých poskytovateľov môžete zvoliť až na 84 mesiacov. Úroková sadzba sa pri tomto type pohybuje okolo 20-25% a väčšinou tieto spoločnosti neponúkajú odpustenie úrokov.

Aj keď máte zápis v registri, tak sa môžete dostať k pôžičkeBez registra

Máte zápis v registri dlžníkov? V tom prípade sú rýchle pôžičky bez registra práve pre vás. Do registra dlžníkov sa dostanete vtedy, ak si zoberiete nejakú pôžičku a nesplácate ju včas alebo vôbec. To má za následok, že si vás daná spoločnosť poznačí. Ale tento diskrétny údaj môžu vidieť všetky spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky. Preto, ak by ste náhodou mali problémy so zápisom v registri dlžníkov, nežiadajte o rýchle pôžičky bankové spoločnosti, pretože tie vždy nazerajú do registra dlžníkov a každý zápis výrazne znižuje vaše šance na získanie pôžičky, ale požiadajte o nebankové rýchle pôžičky bez registra, ktoré aj keby mohli vaše zápisy vidieť, neurobia to resp. to nebudú brať do úvahy.

Bez dokladovania príjmu

Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu sú vhodným typom pôžičky pre tých žiadateľov, ktorých príjmy nedosahujú také čísla, aby mohli požiadať bankové spoločnosti, prípadne nemajú príjem z pracovnej činnosti. Nebankové úvery bez dokladovania príjmu od vás nebudú požadovať dokladovania, aj keď sa môže stať, že vás pri žiadosti budú pýtať uviesť váš približný mesačný príjem. Ten však nikto nepreveruje. Čiže ak bol toto dôvod, pre ktorý ste chceli od žiadosti vycúvať, nebol opodstatnený.

Pre nezamestnaných

Podobne ako dva vyššie zmienené typy, tak aj rýchle pôžičky pre nezamestnaných sú dostupné jedine v nebankových spoločnostiach, keďže v bankách potrebujete mať stabilné zamestnanie. Tieto pôžičky však nie sú poskytované len nezamestnaným, ale aj dôchodcom, študentom, ženám na materskej, živnostníkom…

Dôkladne zvážte akým spôsobom požiadate o pôžičkuSpôsoby požiadania

Ak sme vás o vhodnosti týchto pôžičiek presvedčili, ostáva vám už len si vybrať, akou metódou by ste o nich chceli požiadať:

Cez internet predstavujú veľmi promptný spôsob požiadania, pri ktorom môžete mať žiadosť vypísaný už do 3 minút. Tieto úvery cez internet rešpektujú vašu anonymitu, keďže nemusíte nikam chodiť, ani nič podpisovať. To všetko môžete urobiť aj z vašej obývačky. Cez internet sú dostupné u bankových aj nebankových sprostredkovateľov.

Cez telefón je takisto rýchly spôsob žiadosti, keďže sa spojíte priamo s pracovníkmi sprostredkovateľa, od ktorého chcete pôžičku požiadať. Cez telefón uvediete všetko, čo daná spoločnosť potrebuje na korektné vypísanie žiadosti a rovnako to môžete využiť na opýtanie sa všetkého, čo vás ohľadom takéhoto úveru zaujíma. Rýchla pôžička cez telefón je dostupná u bankových aj nebankových sprostredkovateľov.

Osobné stretnutie patrí k najstarším a zároveň najklasickejším spôsobom žiadosti o pôžičku. Stretnete sa zoči-voči pracovníkovi spoločnosti. V prípade bankových spoločností môžete priamo navštíviť pobočku, v prípade nebankových spoločností si môžete dohodnúť stretnutie buď u vás doma alebo na inom mieste (za predpokladu, že nemajú pobočku).

Cez sms sú dostupné výhradne u nebankových spoločností. Výhodou je, že nepotrebujete prístup na internet, iba váš mobilný telefón. Zistíte si formu sms žiadosti, rovnako aj číslo, na ktoré treba žiadosť o rýchle pôžičky cez sms odoslať. Nevýhodou je, že si treba veľmi presne naštudovať podmienky jednotlivých sprostredkovateľov, pretože niektorí majú prehnané poplatky za sprostredkovanie, ako aj za úrokové sadzby. Pôžičky cez sms nie sú odosielané do 10 minút od schválenia žiadosti, ale väčšinou to trvá niekoľko dní. Niekoľko dní môže trvať aj vyhodnocovanie žiadosti.

Rýchle pôžičky boli, sú a budú veľmi vyhľadávanou témou každej kategórie obyvateľstva, keďže minimálne na Slovensku vládne ekonomická nerovnosť, z ktorej pramení potreba obyčajných ľudí vyhľadávať finančnú pomoc v inštitúciách rôzneho typu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.